Obozy wakacyjne ma Warmii i Mazurach

Kolonie dla dzieci na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Polski, wyróżniający się bogactwem lasów i jezior, charakterystyczną fauną i florą, a także – jakże cenioną w dzisiejszych czasach – możliwością obcowania z naturą niezmodyfikowaną w znacznym stopniu przez działalność człowieka. Akademia w Olsztynie, zarejestrowana w Urzędzie Marszałkowskim i posiadająca gwarancję ubezpieczeń turystycznych od 17 lat podczas wakacji organizuje pełne atrakcji kolonie dla dzieci. Prowadzone są one przez wykwalifikowanych i lubianych przez dzieci trenerów efektywnej nauki i robotyki, odbywają się w sprawdzonych ośrodkach wypoczynkowych w okolicach miasta Olsztyn, a fotorelacje ze spędzanego przez dzieci na koloniach czasu publikowane są na bieżąco na Facebooku – dzięki czemu rodzice mogą być spokojni, że ich pociechy podczas obozów są bezpieczne i zadowolone. W każdym momencie można je również odwiedzić i sprawdzić, czy obozy lub kolonie odbywają się zgodnie z założonym programem.

Założenia organizatora – nauka poprzez zabawę

Wakacyjne wyjazdy edukacyjne są wspaniałą okazją do rozwoju umiejętności społecznych, samodzielności, współpracy z innymi, a także – doskonalenia indywidualnych zdolności, jak np. pływanie, jazda konna, trening pamięci czy szybkie czytanie. Kolonie dają dzieciom możliwość przeżycia niepowtarzalnej przygody i zawiązania przyjaźni na całe życie, a rodzicom – zapewniają chwilę oddechu od pociech, przy świadomości, że są one pod dobrą opieką.

Aktywności dopasowane są zawsze do wieku uczestników obozów, tak by nie przekraczały ich realnych możliwości, ale również nie były zbyt proste – i przez to nudne. Podział na grupy jest ważny także z uwagi na umożliwienie dzieciom dogadania się między sobą oraz zapewnienie im bezpieczeństwa. Nauka i rozwój łączony jest podczas kolonii z przyjemną zabawą, uwielbianą przez dzieci – nie odbywają się zajęcia lekcyjne, a wszystkie umiejętności zdobywane są przy okazji realizowania ciekawych i fascynujących zadań.

Bazą organizacyjną dla wszystkich organizowanych kolonii i obozów Akademii jest Olsztyn.

Kolonie dla dzieci – oferta 2021 – https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/

W tym roku Akademia w Olsztynie organizuje następujące rodzaje kolonii dla dzieci oraz obozy zróżnicowane pod względem tematyki i wieku uczestników:

obóz detektywistyczny „Bądź jak Sherlock Holmes” – obóz dla 7-9 latków, 45 km od Olsztyna

Dzieci będą rozwiązywały zagadki zaginionych kryształów, odpowiadając na nurtujące je pytania, przezywając leśne przygody i korzystając z kąpieli w jeziorze pod czujnym okiem ratownika. Czas spędzony na łonie natury urozmaicony zostanie grami i zabawami logicznymi, a współpraca w grupie będzie niezbędna dla osiągnięcia sukcesów. Duzy nacisk zostanie położony na komunikację, wyrażanie emocji i wzajemne wsparcie.

„Avengersi mają moc” – obóz dla 9-12 latków, 10 km od Olsztyna

Podczas obozu uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnienia kondycji fizycznej i stawienia czoła wymagającym zadaniom, aby poczuć się superbohaterem. Duża uwaga zostanie przywiązana do wzmocnienia charakteru, motywacji do działania i wyznaczania celów, a także budowania pewności siebie. Moc atrakcji zapewnią wykwalifikowani trenerzy.

„Bądź jak James Bond” – obóz dla 9-12 latków, 10 km od Olsztyna

Wakacyjna akademia superagentek i superagentów sprawi, że każde dziecko poczuje się jak James Bond – zachwycając bliskich świetną pamięcią, a także umiejętnościami z zakresu robotyki i programowania. Zajęcia odbywać się będą w Janczarach, które staną się na ten czas tajną bazą szkoleniową tajnych agentów. Dodatkową atrakcją będzie mini zoo i kontakt ze zwierzętami.

obóz survivalowy z gwarancją przeżycia – dla 10-13 latków, miejscowość Nowa Kaletka

Obóz prowadzony przez doświadczonych wychowawców zaprawionych w survivalu, a także harcerzy i żeglarzy, z dala od cywilizacji. Dedykowany dla odważnych dziewcząt i chłopców, spragnionych atrakcji i bliskiego kontaktu z naturą.

„Eco survival” – obóz dla 10-13 latków, 30 km od Olsztyna

Świetny sposób na samodoskonalenie poprzez codziennie wyprawy nad jezioro i do lasu, łowienie ryb, noclegi na sianie i nocne opowieści. Wieczory spędzane przy ognisku z pewnością pogłębią zdolności komunikacji i nawiązywania relacji.

]]>

Kolonie dla dzieci na Warmii i Mazurach Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Polski, wyróżniający się bogactwem lasów i jezior, charakterystyczną fauną i florą, a także – jakże cenioną w dzisiejszych czasach – możliwością obcowania z naturą niezmodyfikowaną w znacznym stopniu przez działalność człowieka. Akademia w Olsztynie, zarejestrowana w Urzędzie Marszałkowskim i…